Čadca 26. decembra 2016 (HSP/Foto:Vladimír Adámek, Milan Čimbora)

V metropole Kysúc v Čadci sa v stredu 28. decembra v čase od 09,00 hod. do 20,00 hod. uskutoční ďalšia edícia exhibičného halového turnaja, ktorý nesie názov „17.ročník Memoriálu Milana Piteľa“.

Oficialny plagát XXI.ročníka „Štefanský pohár v Čadci“Oficialny plagát XXI.ročníka „Štefanský pohár v Čadci“

Štartovať bude na ňom desať vybraných teamov za účasti mnohých reprezentantov, bývalých hráčov reprezentantov. Hviezdou tohto ročníka Petra Pekárika sa divákom predstavia desiatky hráčov z viacerých klubov zo Slovenska, Čiech, ale aj európskych súťaží.

Popri 28 kvalitných zápasoch vystúpi aj skupina víťazky súťaže Česko-Slovensko má talent – sálové akrobatky Futbalový halový turnaj má svoje dominantné postavenie v slovenskom futbale. Aj keď halovému futbalu sa na Slovensku pomaly nikto nevenuje v Čadci má tento halový turnaj tradíciu a každým rokom dokážu i keď v stiesnených podmienkach pripraviť podujatie tohto rangu pod názvom „Štefanský pohár vo futbale“ na vysokej športovej, ale i spoločenskej úrovni a tak z roka na rok sa na tento čas všetci tešia, aby sa mohli po roku stretnúť, zaspomínať si na ten predošlý ročník a zmerať si sily v novom už v 21.ročníku tohto turnaja.

Víťaz 15.ročníka Memoriálu Milana Piteľa Slov-Matic FOFO Bratislava – futsalový majster Slovenska z roku 2014Víťaz 15.ročníka Memoriálu Milana Piteľa Slov-Matic FOFO Bratislava – futsalový majster Slovenska z roku 2014

Ako povedal na margo priprav Eduard GÁBRIŠ: „ Podarilo sa nám dať dokopy vzácne obsadený a zaujímavý trénersky seminár, ktorý bude súčasťou 21.ročníka populárnej akcie. Budú tam prítomný bývalý  tréner Českej futbalovej reprezentácie Pavel Vrba, Adrián Guľa, ktorý suverénne dominuje so žilinským MŠK v slovenskej Fortune liga, športový riaditeľ mládeže MŠK Žilina Ľuboš Nosický a asistent trénera reprezentácie Slovenska Štefan Tarkovič.

Okrem iného magnetom dňa bude zápas Československý lev vs.Legendy Kysúc so zaujímavým obdsadením Skuhravý, Štambachr, Jurkemik, Kinder, Kaliská, Gonczi, Faktor, ale bude aj profesionálny merač rýchlosti strely – shooting zone pre súťaž hráčov aj divákov. Vážnosť podujatiu dáva aj svojou prítomnosťou prezident SFZ Ján Kováčik, ale tiež ďalšie osobnosti ako Ladislav Borbély, Milan Lešický, Juraj Čurný a mnohé ďalšie športové osobnosti.

Populárny futbalista Ondrej DUDA (na snímke) z Légie Waršawa s jedným z jeho obdivovateľomPopulárny futbalista Ondrej DUDA (na snímke) z Légie Waršawa s jedným z jeho obdivovateľom

Hlavným ťahákom bohatej tomboly bude 1.cena zájazd na zápas osemfinále Ligy majstrov UEFA Real Madrid – SSC Neapol, originál dres s podpisom od Mareka Hamšíka a dresy ďalších klubov nevynímajúc ten najcennejší   reprezentačný a hromada ďalších cien.

Jozef Cvajniga