Brusel/Bratislava 16. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH) sa stal dnes novým šéfom slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane (EĽS) v Európskom parlamente (EP).
Na snímke Ivan Štefanec

Ľudovci sú najsilnejšou frakciou v europarlamente a z ich radov pochádzajú aj predsedovia Európskeho parlamentu, Európskej komisie a Európskej rady. Štefanec pre TASR uviedol, že tento post preberá po svojej spolustraníčke Anne Záborskej, ktorá doteraz zastávala funkciu šéfky slovenskej delegácie ľudovcov.
Slovensko má v tejto politickej skupine šesť poslancov – Miroslava Mikolášika (KDH), Ivana Štefanca (KDH), Annu Záborskú (KDH), Eduarda Kukana (nezávislý), Józsefa Nagya (Most-Híd) a Pála Csákyho (SMK).
“Európska ľudová strana je silou, ktorá stála pri zrode Európskej únie a neustále ju poháňa vpred. Vážim si dôveru, ktorú mi kolegovia prejavili. Na svojom poste budem môcť ešte účinnejšie presadzovať a obhajovať záujmy slovenských občanov,” uviedol Štefanec. Poďakoval Záborskej za jej doterajšiu prácu na tejto pozícii a uviedol, že sa teší na ďalšiu spoluprácu s ňou a ostatnými slovenskými europoslancami združenými v EĽS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.