Washington 20. februára 2017 (HSP/express.co.uk/Foto:TASR/AP-Virginya Mayo)

 

Donald Trump si podal BBC počas prekvapivej tlačovej konferencie vo Washingtone, keď porovnal britskú televíznu a rozhlasovú spoločnosť k CNN

Prezident, ktorý bol kritický voči CNN kvôli ich falošným správam, naložil aj BBC, keď ich prirovnal práve k CNN. Počas hodinovej tlačovej konferencie prezident Trump kritizoval médiá za ich spravodajstvo o možnom prepojení tímu miliardára s ruskými oficiálnymi predstaviteľmi.

Na snímke Donald Trump

Prezident potom reagoval na otázky novinára Jona Sopela z BBC Severná Amerika, ktorý sa vypytoval na zákaz cestovania.

V zábere sa reportér pýta: „Ďakujem pán prezident, keď sa môžem opýtať…”, v tom však Trump novinára rýchlo prerušil a spýtal sa ho na organizáciu, pre ktorú pracuje.

Po tom, čo Sopel uviedol, že pracuje pre BBC, prezident odvetil: „Tu je ďalšia krása.“

Zatiaľ, čo v pozadí je počuť smiech, reportér sa snaží reagovať, keď odpovedá: „Objektívna, slobodná a férová.“

No keď sa potom reportér snažil položiť otázku, prezident Trump ho znovu prerušil slovami: „Ste presne ako CNN.“

Prezident mal aj naďalej kontrolu nad interakciou a uviedol: „Počkajte, počkajte, počkajte. Viem, kto ste, len počkajte.“ Keď začal odpovedať na danú otázku, novinár BBC si znovu musel sadnúť. Reportér označil ich rozhovor ako také podpichovanie.

V odpovedi na Sopelovu otázku prezident trval na tom, že kontroverzný zákaz cestovania funguje presne, ako to bolo plánované, no uviedol aj znepokojenie nad rozsudkom súdu, ohľadom tohto zákazu.

Povedal: „Zákaz cestovania začal hladko. Ale dostali sme zlé, zlé rozhodnutie, ktoré je jediné zlé na tomto cestovnom zákaze. Veľmi zlé pre bezpečnosť a ochranu našej krajiny.“

Počas búrlivej tlačovej konferencie, prezident neváhal naložiť médiám za ich reportovanie falošných správ a za kritiku voči nemu, ktorú vyvolali.

Uviedol: „Nie je nikto, no možno iba pár ľudí, ktorých rešpektujem viac, ako novinárov, dobrých novinárov. Je to pre mňa veľmi dôležité, najmä v tejto pozícií, je to naozaj veľmi dôležité.

„Nevadia mi negatívne správy. Viem zvládnuť zlé správy lepšie než ktokoľvek v prípade, že sú to pravdivé správy.“

Viktória Dandarová

 

Príspevok „Ste presne ako CNN!“ Trump vytkol zavádzanie aj reportérovi z BBC zobrazený najskôr Hlavné správy.