Stav postreleného zákonodarcu sa zmenil z “kritického” na “vážny”

Washington 18. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP/J. Scott Applewhite)

Z “kritického” na “vážny” aktualizovali v sobotu lekári stav amerického kongresmana Steva Scaliseho, ktorého v stredu postrelili pri bejzbalovom tréningu republikánskych zákonodarcov. S odvolaním sa na informácie poskytnuté zdravotníckym centrom MedStar vo Washingtone o tom informovala agentúra AP
Na snímke merický kongresman Steve Scalise

Podľa vyjadrenia lekárov popredný predstaviteľ republikánov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu v sobotu podstúpil ďalšiu operáciu a v súčasnosti reaguje pohotovejšie a komunikuje s rodinou.
Kongresmanov chirurg sa ešte v piatok vyjadril, že v prípade Scaliseho je “celkom dobrá možnosť”, že sa bude môcť vrátiť do práce v plnom nasadení. Čas návratu však chirurg nespresnil.
Scalise sa nachádzal medzi viacerými ľuďmi, ktorí v stredu utrpeli zranenia, keď útočník ozbrojený puškou začal strieľať na republikánskych zákonodarcov na bejzbalovom tréningu v meste Alexandria v americkom štáte Virgínia, pri metropole Washington. Útočníka, ktorého identifikovali ako 66-ročného Jamesa T. Hodgkinsona zo štátu Illinois, postrelili a neskôr zomrel. Hodgkinson v posledných rokoch niekoľkokrát porušil zákony a na Facebooku patril do skupiny s názvom “Skoncujme s Republikánskou stranou”.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.