Bratislava 28. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek vystúpi v pondelok (29.1.) v Ríme na medzinárodnej konferencii o zodpovednosti štátov, inštitúcií a jednotlivcov v boji proti antisemitizmu v regióne Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).
Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek

Podujatie je organizované Talianskom, ako predsedníckou krajinou OBSE.
Konferenciu, otvorí taliansky minister zahraničných vecí Angelino Alfano a generálny tajomník OBSE Thomas Greminger. Na podujatí vystúpia aj viacerí vysokí predstavitelia účastníckych štátov OBSE, partnerských krajín OBSE, ako aj poprední zástupcovia židovských organizácií.
Lukáš Parízek, ako osobitný predstaviteľ ministra pre predsedníctvo SR v OBSE počas vystúpenia poukáže na súčasné prejavy neznášanlivosti v Európe, pričom upriami pozornosť na nulovú toleranciu vlády SR v oblasti predchádzania a boja proti prejavom antisemitizmu.
Slovensko je od začiatku tohto roka stálou súčasťou predsedníckej Trojky OBSE, ktorú tvoria bývalý, súčasný a budúci predsednícky štát. Zároveň od januára 2018 Slovensko prevzalo predsedníctvo v Kontaktnej skupine pre Stredomorských partnerov od Talianska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.