Bratislava 3. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Erika Ďurčová)

Rokovania štátneho tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáša Parízka 4.-6. septembra potvrdzujú dynamiku slovensko – izraelských vzťahov v politickej, vedeckej aj ekonomickej oblasti. V slovenskej delegácii sú podnikatelia, zástupcovia akademickej a vedeckej obce, štátnych agentúr SBA a SIEA a čaká ich intenzívny program
Na snímke štátny tajomník MZVaEZ SR
Lukáš Parízek

S riaditeľom Rady národnej bezpečnosti Eytanom Bin Davidom prerokuje Lukáš Parízek tvorbu bezpečnostnej architektúry oboch krajín a zhodnotia aktuálne bezpečnostné hrozby a ich vplyv na vývoj vo svete. O konkrétnych rezortných projektoch spolupráce bude hovoriť s námestníčkou ministra zahraničných vecí Tzipi Hotovely a s generálnym riaditeľom izraelskej rozvojovej agentúry MASHAV, Gilom Haskelom.
V ekonomickej časti návštevy otvorí štátny tajomník pracovné stretnutie novozaloženej slovensko-izraelskej vedeckej a inovačnej spoločnosti (SKILL) a predstaviteľov izraelskej podnikateľskej a start-upovej komunity. Biznis Fórum Good Idea Slovakia bude prezentovať možností spolupráce v oblasti technológií, IT bezpečnosti, transferu vedeckých poznatkov do praxe aj v cestovnom ruchu.
Návšteva L. Parízka súvisí s najväčším inovačným a start-up podujatím v Izraeli DLD Innovation Festival. Členmi delegácie sú predstavitelia Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity P. J. Šafárika v Prešove, Slovak Business Agency, Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, vedecko-technického parku IT Valley Košice a podnikatelia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.