Bratislava 27. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa dňa 28. novembra 2018 zúčastní na ministerskom zasadnutí medzinárodnej Ženevskej konferencie o Afganistane, ktorú organizuje vláda Afganistanu v spolupráci s Organizáciou spojených národov.

Na snímke štátny tajomník MZVaEZ Lukáš Parízek

Zasadnutie na vysokej politickej úrovni bude zamerané na zhodnotenie pokroku dosiahnutého v Afganistane od ostatnej konferencie, ktorá sa konala v roku 2016 v Bruseli, identifikovanie súčasných výziev a predstavenie programu reforiem v rámci zostávajúceho obdobia transformačnej dekády Afganistanu (2014-2024).
Cieľom konferencie bude potvrdenie odkazu politickej podpory mierovému procesu, reformám a budovaniu demokratickej, stabilnej a prosperujúcej krajiny, pod vedením Vlády národnej jednoty Afganistanu a posilneniu regionálnej hospodárskej spolupráce a  jej mechanizmov.
TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.
 
Príspevok Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí sa zúčastní na konferencii o budúcnosti Afganistanu v Ženeve zobrazený najskôr Hlavné správy.