Bratislava 16. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek otvorí v pondelok (19. marca 2018) vo viedenskom sídle Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prvé tohtoročné stretnutie Stredomorskej kontaktnej skupiny (MCG- Mediterranean Contact Group). Pri tejto príležitosti predstaví priority nášho tohtoročného predsedníctva v kontaktnej skupine so stredomorskými partnermi.

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek

Na podujatí vystúpia slovenskí aj zahraniční experti na problematiku energetickej bezpečnosti a ochrany kritickej energetickej infraštruktúry zo štátneho, akademického aj podnikateľského prostredia a z medzinárodných organizácií. Stredomorská kontaktná skupina sa počas slovenského predsedníctva stretne päťkrát. Vrcholným podujatím bude výročná konferencia v Španielsku koncom roka 2018.
Stredomorská kontaktná skupina je špecializovaný formát spolupráce OBSE so šesticou stredomorských partnerov  – Alžírskom, Egyptom, Izraelom, Jordánskom, Marokom a Tuniskom. Pokračujúci dialóg a spoločné aktivity v rámci MCG sa týkajú celého radu oblastí vrátane budovania vzájomnej dôvery, ľudských práv, slobody médií alebo migrácie. Samotnej organizácii OBSE bude Slovensko na 12 mesiacov predsedať počas roka 2019.
TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.