Štátny tajomník Korčok diskutoval s veľvyslancom Brazílie o vzájomnej spolupráci a aktuálnych európskych témach

Bratislava 30. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok prijal dnes (30. marca 2017) na nástupnej návšteve dezignovaného veľvyslanca Brazílskej federatívnej republiky v Slovenskej republike Luísa Antonia Balduína Carneira.

Na snímke štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivana Korčok

Veľvyslanec L. A. Balduín Carnier zablahoželal SR k úspešnému predsedníctvu v Rade Európskej únie, ktoré prinieslo viditeľné a konkrétne výsledky.

Štátny tajomník I. Korčok potvrdil, že sa Európska únia nachádza v historickom momente vzhľadom na ohlásený odchod Veľkej Británie z EÚ. Vyjadril presvedčenie, že novovzniknuté partnerstvo medzi EÚ a Spojeného kráľovstva bude aj napriek predpokladaným ťažkým rokovaniam pragmatické a vybudované na pevnom a stabilnom základe. Slovenská republika sa pritom bude usilovať o vyrokovanie čo najlepších podmienok pre občanov SR žijúcich v Spojenom kráľovstve.

Partneri potvrdili dobré slovensko-brazílske vzťahy, pričom ďalší potenciál vidia predovšetkým v rozvoji obchodných vzťahov. Spoločnosť Embraco Slovakia je druhým najväčším zamestnávateľom na východe Slovenska. Veľvyslanec ubezpečil štátneho tajomníka I. Korčoka, že brazílske orgány aj naďalej dôkladne prešetrujú kauzu pokazeného brazílskeho mäsa a Brazília prijíma všetky opatrenia na zabránenie vývozu takýchto produktov. Fotografie na stiahnutie budú dostupné na webe MZVaEZ SR.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.