Moskva 9. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Chitose Suzuki)

Štátny sekretár Vatikánu kardinál Pietro Parolin dúfa, že jeho nadchádzajúca cesta do Ruska posilní vzťahy medzi katolíkmi a pravoslávnymi veriacimi. Parolin, ktorý vo Svätej stolici zastáva druhú najvplyvnejšiu pozíciu, navštívi Moskvu 20.-24. augusta, informovala dnes agentúra TASS.
Na snímke Pietro Parolin

Parolin má na programe stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a hlavou ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarchom Kirillom. Pre 62-ročného kardinála to bude prvá návšteva Ruskej federácie. “Pevne verím, že moja cesta prispeje k posilneniu vzťahov, vzájomného rešpektu a spolupráce medzi katolíkmi a pravoslávnymi,” vyhlásil Parolin.
Kardinál sa stretne i s ďalšími vysokopostavenými cirkevnými činiteľmi, s ktorými bude rokovať o globálnych problémoch vrátane ekumenických kontaktov. “Je dôležité využiť každú príležitosť na zlepšenie vzájomného dialógu, spolupráce a rešpektu s cieľom presadzovanie mieru,” dodal.
Na otázku, či je jeho návšteva prípravou pre eventuálnu cestu pápeža Františka do Ruska, Parolin odpovedal: “Dúfam, že s Božou pomocou sa mi podarí prispieť i v tomto smere.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.