Bratislava 2. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) má šéfovať doterajšia riaditeľka jej odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubica Hlinková. Avizovalo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Na snímke Ľubica Hlinková

“Ministerstvo zdravotníctva je pripravené poveriť vedením VšZP doterajšiu riaditeľku odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubicu Hlinkovú. Aktuálne ešte čaká na stanovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, o ktoré v súvislosti s poverením Hlinkovej poisťovňa požiadala,” uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.
Do šiestich mesiacov sa však bude musieť uskutočniť výberové konanie na post generálneho riaditeľa.
Generálny riaditeľ a šéf predstavenstva štátnej poisťovne Miroslav Kočan sa svojej funkcie vzdal k 30. septembru. Dôvody abdikácie VšZP ani ministerstvo nekomentovali.
Kočan bol vo funkcii generálneho riaditeľa od mája 2016. Do funkcie ho navrhol Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), predchodca ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nom. Smeru-SD). O jeho odchode sa po Druckerovom konci na čele rezortu v zdravotníckych kuloároch hovorilo už dlhšie. Ešte začiatkom leta však sám Kočan takéto informácie dementoval.
Ľubica Hlinková pôsobí v štátnej poisťovni od roku 2008.
 
Príspevok Štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni má šéfovať Ľubica Hlinková zobrazený najskôr Hlavné správy.