Bratislava 4. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Drozd)

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán riešila od rána už desiatky podnetov, na stole má ďalšie. Väčšina z nich sa týka porušenia volebného moratória.
Ilustračné foto

“Týkajú sa uverejňovania článkov v magazínoch, časopisoch, distribuovania týchto časopisov do schránok, uverejňovania blogov na verejných portáloch,” uviedla zapisovateľka štátnej volebnej komisie Eva Chmelová.
Štátna komisia sa zaoberala aj prípadom člena okrskovej komisie v Brezne, ktorý sedel vo volebnej miestnosti v mikine s logom kandidujúcej strany. Člena upozornili a ten si mikinu vyzliekol. “Protiprávny stav sa odstránil,” vysvetlila Chmelová. Zatiaľ nie je jasné, či bude tento člen pokutovaný.
Štátna komisia dostala aj informáciu o tom, že v Stupave pred volebnou miestnosťou zbierali podpisy pod petíciu proti hazardu. Zberateľom podpisov odporučili, aby sa vzdialili od volebnej miestnosti, keďže člen petičného výboru je kandidát v krajských voľbách.
“Žiadna osoba by nemala propagovať kandidáta alebo politickú stranu v blízkosti volebnej miestnosti,” doplnila Chmelová. Podpisy sa podľa jej slov zbierať môžu, ale členom petičného výboru nesmie byť kandidát a ani on sám nesmie tieto podpisy zbierať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.