Bratislava 10. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Štát bude podporovať cyklistickú dopravu a cykloturistiku. Parlament v piatok schválil zákon o poskytovaní dotácií na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky na návrh Ministerstva dopravy a výstavby SR. Zákon nadobudne účinnosť 1. júla tohto roka

Ilustračné foto

Rezort dopravy plánuje vynaložiť zo svojho rozpočtu na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky v rokoch 2019 až 2022 spolu 32,5 mil. eur. V tomto roku predpokladá na tento účel poskytnúť 1,7 mil. eur a v ďalších troch rokoch postupne 2,8 mil. eur, 12,8 mil. eur a 15,2 mil. eur.

“Cieľom návrhu zákona je podpora rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky, a to formou poskytnutia dotácie z rozpočtovej kapitoly ministerstva na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu alebo rekonštrukciu cyklistickej komunikácie, vypracovanie projektovej dokumentácie na dopravné značenie cyklistickej komunikácie, výstavbu alebo rekonštrukciu cyklistickej infraštruktúry, osvetové kampane a propagačné kampane,“ uviedlo ministerstvo dopravy a výstavby.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj