Bratislava 4. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Vyšetrenie ale vylúčilo zranenie v oblasti chrbtice a mozgu
Zranenie hokejistu Slovana Bratislava Andreja Šťastného z utorkového zápasu KHL so Severstaľom Čerepovec (5:4 sn) by nemalo byť vážneho charakteru. Dvadsaťšesťročný útočník nedohral duel po nebezpečnom ataku Nikolaja Kazakovceva v úvodnej tretine, pozápasové CT vyšetrenie ale vylúčilo zranenie v oblasti chrbtice a mozgu. Bratislavský klub o tom informoval na svojej facebookovej stránke.
Na snímke zranený hokejista Andrej Šťastný (Slovan), ktorého záchranári po narazení súperom na mantinel odnášajú na vyšetrenie do nemocnice v utorkovom domácom súboji KHL medzi HC Slovan Bratislava a Severstaľ Čerepovec

Kazakovcev nešetrne vrazil Šťastného na mantinel a domáceho hráča museli vyniesť z ľadu na nosidlách so zafixovaným krkom. Útočník Severstaľu dostal za hrubý zákrok trest na 5 minút plus do konca stretnutia, Čerepovec išiel po minúte do troch, čo využil na vyrovnávajúci gól Tomáš Hrnka. Tréner Slovana Miloš Říha sa na pozápasovej tlačovej konferencii vyjadril k zraneniu svojho zverenca. “Mrzí ma, že sme prišli o ďalšieho hráča. Andrej má zlomený nos, narazený krk. Otras mozgu by nemal mať, ale ten nemal mať ani Marek Viedenský a už nehrá štvrtý zápas,” povedal český kouč.
Šťastný sa napokon vyhol vážnejšiemu zraneniu. Ako informovali “belasí” na Facebooku, 56-násobný slovenský reprezentant by sa mal po krátkej rekonvalescencii opäť zapojiť do tréningového procesu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.