New York 12. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)
 
Šťastné páry prezradili, čo stojí za tým, že spolu ľudia zostávajú tak dlho a stále je im spolu dobre. Výskum na danú tému realizovala zoznamka eHarmony, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie párov pre dlhodobé vzťahy. O udalosti informoval denník The New York Post

Ilustračné foto

Štúdia uvádza, že ľudia, ktorí majú dlhodobo spokojný vzťah, označili za tajomstvo úspešného vzťahu zdravý sexuálny život a totožné ekonomické možnosti. Vzťah je podľa hodnotenia respondentov posilňovaný aj tým, že má daný pár dve deti a ročný príjem partnerov činí minimálne 75 tisíc dolárov.
Vzdelanie a podobné politické názory sú teraz dôležitejšie, než tomu bolo pred piatimi rokmi, prezradil generálny riaditeľ spoločnosti eHarmony, Grant Langston.
Výsledky štúdie tiež ukázali, že sa muži a ženy domnievajú, že spoločné spolužitie je dôležitejšie ako samotné manželstvo. O tomto názore je presvedčených celkom 70 percent respondentov.
Výsledky štúdie ďalej odhalili, že ženy vo vzťahu najviac oceňujú finančnú stabilitu partnera, zatiaľ čo muži sa zameriavajú na vzhľad svojej partnerky.
Podľa denníka sa daného výskumu zúčastnilo celkom 2 300 ľudí.
 
Príspevok Šťastné páry prezradili, v čom spočíva tajomstvo dlhodobého vzťahu zobrazený najskôr Hlavné správy.