Glasgow 26. októbra 2017 (HSP/Foto:Facebook)

Karon Grieveová z Dunlopu v Ayrshire bola jedinou cestujúcou nedeľného letu z Glasgowa na Krétu, pričom tento let priemerne využíva 189 cestujúcich. Za letenku zaplatila len 46 libier, napriek tomu letela vo VIP triede.
Na snímke Karon Grieveová

Šťastná zákaznička leteckej spoločnosti Jet2 mala pôvodne cestovať v základnej triede, no keď sa ďalší nahlásení cestujúci nedostavili, personál jej ponúkol miesto vo VIP priestore, uvádza web BBC.
Hovorca spoločnosti povedal, že “nie je neobvyklé, “že posledný let sezóny bude mať menej rezervácií ako obvykle.
“Keď som sa odbavovala, šokovala ma odpoveď personálu na moju otázku, koľko ľudí je prihlásených na tento let. Ten pán sa na mňa usmieval a povedal: “Skúste uhádnuť.” Najskôr som povedala, desať, neskôr štyri, až mi odvetil, že “budete sama,” porozprávala nadšená pani pre rozhlasový program BBC Good Morning Scotland.
Nakoľko bola jediná cestujúca, všetci členovia posádky poznali jej meno. “Vládla tam naozaj priateľská atmosféra,” povedala. “Všetci sme sa spriatelili ešte predtým, ako sme sa dostali do lietadla. Kapitán bol fantastický, prišiel a sadol si vedľa mňa a zhovárali sme sa, zatiaľ čo prvý dôstojník absolvoval všetky potrebné úkony.”
Kapitán navyše počas letu niekoľkokrát pani Grieveovú oslovil. “Kapitán napríklad povedal “ahoj, Karone, teraz uvidíte Chorvátsko na ľavej strane, a potom sme preleteli cez úžasnú búrku. Bolo to neskutočné,” pokračovala jediná cestujúca na palube.
Pani Grieveová uviedla, že na Krétu cestovala s umýslom pobudnúť tu celý mesiac a pustiť sa do písania detektívnej knihy. Pre BBC s úsmevom dodala, že neočakáva podobne jedinečnú spiatočnú cestu.
Hovorkyňa spoločnosti Jet2 uviedla: “Toto bol náš posledný let na Krétu z letiska v Glasgowe v tomto roku uzatvárajúci veľmi rušnú a úspešnú sezónu. Teší nás, že Karon získala našu VIP službu na palube našej oceňovanej leteckej spoločnosti.”