Berlín 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Nemecká polícia v súvislosti s útokom kamiónom na berlínskych vianočných trhoch pátra po Tunisanovi, ktorého doklady našla vnútri vozidla. Oznámil to dnes denník Allgemeine Zeitung

Markus SchreiberNemecká polícia v súvislosti s útokom kamiónom na berlínskych vianočných trhoch pátra po Tunisanovi, ktorého doklady našla vnútri vozidla

Berlínska polícia ohľadne pondelňajšieho útoku vyhodnocuje vyše 500 indícií. Vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa.

Po tom, ako polícia pre nedostatok dôkazov prepustila prvého podozrivého, ktorým bol 23-ročný Pakistanec zadržaný blízko miesta útoku, zadržala v noci nadnes druhého podozrivého. Neskôr ho však pre nedostatok dôkazov prepustila, oznámila multimediálna spoločnosť RBB.

K útoku pomocou kamióna v berlínskej štvrti Charlottenburg, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a 48 zranených, sa prihlásila v utorok teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Jedným z vážne zranených je aj Izraelčan, ktorého manželka je od útoku nezvestná. Hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí Emmanuel Nahšon dnes povedal, že muž je po operácii v stabilizovanom stave a izraelské orgány sú v “nepretržitom” styku s nemeckými úradmi v snahe nájsť jeho manželku.

Nahšon spresnil, že manželský pár bol v Berlíne na dovolenke a ich príbuzní pricestovali do Nemecka v utorok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.