Washington/San Juan 30. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ramon Espinosa)

Starostka tvrdí, že USA nie sú schopné pomôcť jej krajine po hurikáne Maria
Starostka portorického hlavného mesta San Juan, Carmen Yulín Cruzová, v piatok nahnevane obvinila americkú administratívu prezidenta Donalda Trumpa z neschopnosti pomáhať obyvateľom ostrova, zničeného hurikánom Maria. Vláda USA však pokračuje v doručovaní núdzovej pomoci na tento karibský ostrov, ktorý je americkým územím.
Na snímke pohľad na mesto San Juan po hurikáne

Prezident Trump v piatok vo Washingtone vyhlásil, že vláda “sa naplno angažuje v pomoci Portoriku po katastrofe”, a trval na tom, že administratíva odvádza “fantastickú prácu”.
Starostka San Juanu Cruzová však tento jeho názor odmietla a na tlačovej konferencii naliehavo prosila Trumpa, aby “zabezpečil, že niekto bude poverený úlohou zachraňovať životy”.
Cruzovej sa od hnevu triasol hlas, keď obviňovala Trumpovu administratívu: “Zomierame a vy nás zabíjate neschopnosťou. Prosím, prosím kohokoľvek, kto nás počuje: zachráňte nás pred umieraním.”
Tisíce ďalších a ďalších Portoričanov už dostávajú životne dôležité zásoby vody a prídely potravín, keďže spočiatku obmedzená, spomalená humanitárna pomoc začína prúdiť na ostrov rýchlejšie. Avšak mnohým obyvateľom karibského ostrova stále zúfalo chýba voda a ďalšie základné potreby.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.