Veľká Mača 14. mája 2018 (HSP/Foto: Screenshot video)
 
Starosta Veľkej Mače už dostal od polície naspäť nahrávacie zariadenie, ktoré bolo poskytnuté po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Videozáznam, ktorý vznikol v deň vraždy, ukázal starosta TV JOJ. Podla dostupných informácií pravdepodobne zobrazuje posledný pohyb páru

Na snímke auto, kde sedela Martina Kušnírová a pravdepodobne aj Ján Kuciak

Podľa slov starostu Štefana Lancza dostali od polície nahrávacie zariadenia 27.4. Všetko sa im vrátilo naspäť v takom stave ako to odovzdali. Aj dáta boli nedotknuté.
Videozáznam pochádza z kamery, ktorá bola najbližšie ku Kuciakovmu domu a je na ňom zachytená posledná jazda autom. O 18:25, ako to potvrdila aj mama nebohej Martiny Kušnírovej, vyšla Martina autom na hlavnú cestu smerom na Galantu, kde išla po Kuciaka. “Išla pre Janka, lebo Jankovi sa deň predtým pokazilo auto, išla pre Janka vybrať tú batériu a zobrať ju do Mače, na nabíjačku,” dodala mama Martiny.
To isté auto, v ktorom okrem Martiny pravdepodobne sedel aj Ján Kuciak, v čase 19:03 stálo pred ich domom. Ako potvrdil aj starosta obce, ide pravdepodobne o posledný videozáznam, na ktorom je ich vidieť nažive. Na záznamoch je vidieť, že ide o deň vraždy, 21.februára, čo oficiálne prezradili polícia a prokuratúra.
Uplynulú stredu na tlačovej konferencii generálny prokurátor potvrdil, že útok bol mierený len na novinára Jána Kuciaka.
 
Príspevok Starosta obce Veľká Mača zverejnil kamerové záznamy z dňa vraždy Kuciaka a jeho snúbenice zobrazený najskôr Hlavné správy.