Starosta Londýna Sadiq Khan vyzval na pokojné protesy proti Trumpovi

Londýn 13. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Protesty v Londýne proti návšteve amerického prezidenta Donalda Trumpa musia byť “pokojné a v pozitívnom duchu”. Povedal to vo štvrtok starosta britskej metropoly Sadiq Khan.

Šesť metrov vysoká balónová figurína s prezývkou Trump Baby znázorňujúca prezidenta USA Donalda Trumpa počas protestu proti návšteve šéfa Bieleho domu na Parlamentnom námestí v Londýne v piatok 13. júla 2018

“Môj odkaz pre tých, ktorí plánujú prísť na protesty v Londýne, je, že musia byť pokojné a v pozitívnom duchu. Tým, ktorí majú v úmysle spôsobiť problémy alebo porušiť zákon, odkazujem: nie ste vítaní,” cituje z Khanovho vyhlásenia agentúra Reuters.
Sadiq Khan je členom britskej opozičnej Labouristickej strany a v minulosti sa dostal s Trumpom do konfliktu. Khan dodal, protesty proti Trumpovi nie sú protiamerické, odzrkadľujú však odpor Londýnčanov voči “politike strachu a zúfalstva”.
Šéf Bieleho domu pricestoval do Británie z Bruselu, kde bol na dvojdňovom summite NATO. Vo štvrtok sa zúčastní na galavečeri s britskými a americkými predstaviteľmi v paláci Blenheim, veľkolepom anglickom vidieckom sídle, ktoré je rodiskom a pôvodným domovom bývalého britského premiéra Winstona Churchilla.
V piatok sa Trump stretne s premiérkou Theresou Mayovou a kráľovnou Alžbetou II. a potom strávi víkend na jednom zo svojich súkromných golfových ihrísk v Škótsku.
Počas návštevy Trumpa v Británii sa očakávajú rozsiahle protesty proti nemu a jeho politike.
 
Príspevok Starosta Londýna Sadiq Khan vyzval na pokojné protesy proti Trumpovi zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)