Kyjev 31. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Gian Ehrenzeller)
 
Starosta Kyjeva a viacnásobný majster sveta v boxe Vitalij Kličko vyhlásil, že nedeľné prezidentské voľby na Ukrajine sú demokratické, na rozdiel od tých v Rusku. V deň volieb v niekdajšej sovietskej republike nevie nikto povedať, kto povedie krajinu v budúcnosti, uviedol Kličko pre tlačovú agentúru DPA. Tá ho oslovila vo volebnej miestnosti v metropole Kyjev, keď odovzdával hlas. Kličko ako športovec tam prišiel na bicykli

Na snímke Vitalij Kličko

“Toto je demokracia. Iba v Rusku vie jeden človek rok dopredu, kto bude prezidentom,” dodal Kličko.
Pozorovatelia z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) kritizovali vlani ruské prezidentské voľby za “nedostatok skutočnej súťaže”.
Kličkove vyjadrenia tiež zdôrazňujú hlbokú priepasť, ktorá existuje medzi Moskvou a Kyjevom po anektovaní Krymského polostrova Ruskom a v čase pretrvávajúcich zrážok medzi ukrajinskými vládnymi vojakmi a proruskými separatistami na východe Ukrajiny.
“Naša predstava je taká, že Ukrajina je súčasťou európskej rodiny s európskymi hodnotami. Poľsko, ktorému sa podarilo dostať do Európskej únie, je vzorom,” povedal starosta ukrajinského hlavného mesta Kličko, ktorý počas svojej profesionálnej kariéry v boxe zaznamenal v 47 zápasoch 45 víťazstiev.
 
Príspevok Starosta Kyjeva Kličko: Voľby na Ukrajine sú demokratické, v Rusku také nie sú zobrazený najskôr Hlavné správy.