Nitra 18. októbra 2019 (HSP/Foto: Staré divadlo Karola Spišáka)

Partnerské vzťahy medzi mestom Nitra a mestom Osijek sa udržiavajú cez viacero podôb a jedna z nich je určite aj kultúrna. Ako informovala šéfka umeleckého súboru Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Danica Hudáková, na pozvanie partnerského mesta Osijeku vycestovala časť súboru tohto divadla do chorvátskeho mesta Osijek, s ktorým mesto Nitra udržiava čulé partnerské kontakty

Nitrianski bábkoherci zahrali pre malých divákov a ich rodičov známu a na Slovensku obľúbenú rozprávku spisovateľky Márie Ďuríčkovej Danka a Janka.

„Po vlaňajšom účinkovaní v srbskom Báčskom Petrovci možno povedať, že aj táto prezentácia nitrianskeho bábkového divadla a prvé kontakty s chorvátskym obecenstvom, boli úspešné,“ uviedla Danica Hudáková.

Staré divadlo Karola Spišáka  v Nitre bude vo vzájomných umeleckých podnetoch s  partnerskými mestami i naďalej pokračovať. „Umelecký súbor ďakuje mestu Nitra za príležitosť získať si pozornosť a uznanie detských divákov aj v zahraničí,“ dodala šéfka umeleckého kolektívu Danica Hudáková.

Ľudmila Synaková

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj