Berlín 17. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Oliver Berg)

Hlavná vlaková stanica v nemeckom meste Bonn bola v sobotu večer dočasne uzavretá kvôli násilnej potýčke medzi sympatizantmi dvoch opačných politických táborov. Informovala o tom agentúra DPA

Ilustračné foto

Miestna polícia uviedla, že k stretu medzi „pravicovými a ľavicovými skupinami“ na stanici došlo po demonštrácii pravicových extrémistov, ktorá sa konala v neďalekom meste Remagen.

Situácia si vyžiadala prítomnosť značného počtu príslušníkov polície na stanici. Polícia hovorí o „turbulentných scénach“, účastníci ktorých „padali na vlakové koľaje“. Stanica bola preto na krátky čas uzatvorená. Podľa počiatočných informácií nebol nikto zranený. Polícia v tejto súvislosti vedie vyšetrovanie okrem iného aj vo veci závažného porušenia verejného poriadku.

Krátko po 18 hod. večer prišiel na stanicu v Bonne regionálny vlak vezúci niekoľko účastníkov demonštrácie. Asi 20 ľudí, o ktorých sa  polícia domnieva, že boli z pravicového tábora a 100 ľudí z ľavicového tábora potom na seba vzájomne zaútočilo.

Na demonštrácii v Remagene v štáte Porýnie-Falcko sa podľa polície zúčastnilo asi 130 ľudí, zatiaľ čo počet účastníkov protidemonštrácie sa vyšplhal na 800 až 900.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj