Isto si postrehol niekde v médiách správu, že sa Bratislava ide zbaviť otrasnej betónovej opachy hovoriacej si autobusová stanica. Developer HB Reavis ju plánuje nahradiť novou a pokiaľ si nebodaj z hlavného mesta, určite ťa zaujímalo, prečo sa už nestavá, keď je celý pozemok obohnaný parádnym dreveným plotom už niekoľko mesiacov. Samozrejme, nejde len o samotnú stanicu, k nej pribúda aj obchodné centrum Nivy a 125 metrov vysoká budova Nivy Tower.
 
Stanica Nivy sa začína budovať a rozhodne nepôjde len o dopravu. Súčasťou budú aj obrovská záhrada či neprekonateľné výhľady na mesto
 
Práve ňou sa odpáli výstavba celého megaprojektu. V lete sa do zabehnutej výstavby pridá aj samotná stanica spolu s nákupným centrom a tržnicou. Dozvedeli sme sa aj viacero podrobností. Celá stavba obchodného centra a stanice bude mať až päť podlaží, pričom nástupištia autobusov budú umiestnené v prvom podzemnom podlaží. Doprava do Stanice Nivy bude poriešená 2150-imi parkovacími miestami a nezabúda sa ani na cyklistov, pre ktorých bude prispôsobený celé okolie stavby. Dokončenie celého projektu je niekde vo sfére rokov 2019 a 2020.
 
 
Stanica Nivy sa začína budovať a rozhodne nepôjde len o dopravu. Súčasťou budú aj obrovská záhrada či neprekonateľné výhľady na mesto
 
Do sveta boli vypustené aj nové vizualizácie, dozvedáme sa, že na samotnom vrchu veže Nivy Tower na nás napríklad čaká zaujímavá reštaurácia s dychberúcim výhľadom na mesto. Aby si si však celý projekt osviežil, v galérii môžeš očakávať aj staršie vizualizácie tohto ambiciózneho projektu. Netreba zabúdať ešte na fakt, že HB Reavis to zatiaľ stále myslí smrteľne vážne s lanovkou na druhý breh Dunaja, ktorá by mala končiť práve v okolí Stanice Nivy.
 
Zobraziť galériu 17 galeria