Bratislava 2. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-IHA via AP)

Turecké úrady k dnešnému dňu identifikovali 35 z 39 obetí novoročného atentátu v Istanbule

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR je naďalej v kontakte s úradom guvernéra Istanbulu, ktorý celú situáciu koordinuje. Podľa informácií, ktoré sú doteraz k dispozícii, stále platí, že medzi obeťami by nemali byť občania Slovenskej republiky. Pre TASR to uviedol hovorca rezortu diplomacie Peter Stano.

Záchranárske a bezpečnostné zložky zasahujú na mieste útoku v obľúbenom nočnom klube v tureckom Istanbule 1. januára 2017Záchranárske a bezpečnostné zložky zasahujú na mieste útoku v obľúbenom nočnom klube v tureckom Istanbule 1. januára 2017

Ako ďalej uviedol, podľa dobrovoľného registračného formulára MZVaEZ sa na prelome rokov v Turecku nachádzalo 69 slovenských občanov, z toho sedem priamo v Istanbule. Toto číslo však môže byť vyššie, keďže nie každý občan cestujúci do zahraničia využije možnosť dobrovoľnej registrácie.

Turecké úrady k dnešnému dňu identifikovali 35 z 39 obetí novoročného atentátu v Istanbule.

Podľa denníkov Hürriyet a Karar dospeli orgány k zisteniu, že ozbrojený muž, ktorý zastrelil v Istanbule 39 ľudí, pochádza zo stredoázijskej krajiny, a to pravdepodobne z Uzbekistanu alebo Kirgizska.

Páchateľ útoku z noci na nedeľu, ktorý je stále na úteku, najskôr zabil policajta a ďalšieho muža pred istanbulským nočným klubom Reina, načo začal strieľať na ľudí zabávajúcich sa vnútri. Takmer dve tretiny obetí na životoch tvoria cudzinci, pochádzajúci z veľkej časti z krajín Blízkeho východu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.