Leopoldov 4. apríla 2020 (PR článok/Foto:ST. NICOLAUS)

Spoločnosť ST. NICOLAUS promptne zareagovala na aktuálnu situáciu na Slovensku a takmer okamžite prijala opatrenia na zmenu výroby. Okrem dodávok pre zdravotníkov, lieh na dezinfekciu dodá bezplatne domovom dôchodcov v okolí leopoldovského závodu

K dnešnému dňu ST. NICOLAUS obmedzil výrobu octu na linkách Slovenských Liehovarov v Leopoldove a zameral sa na výrobu čistého liehu, ktorý je potrebný na dezinfekciu – prioritne v zdravotníctve, ale aj v iných oblastiach. Vedenie spoločnosti prijalo toto zásadné rozhodnutie okamžite, ako sa Slovensku začala situácia ohľadom koronavírusu zhoršovať.

ST. NICOLAUS dodá zdarma lieh na dezinfekciu do domovov dôchodcov v okolí závodu v Leopoldove

„Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov, ktorí sa na nás začali obracať s požiadavkami na zvýšené dodávky čistého liehu. Vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 000 litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite, bez obmedzenia, distribuujeme podľa objednávok do našich nemocníc, výrobcom zdravotníckych pomôcok, dodávateľom pre nemocnice a lekárňam,“ hovorí Andrej Hronský, generálny riaditeľ ST. NICOLAUS, a dodáva: „Zároveň sme spustili výrobu dezinfekčného roztoku na báze liehu, určeného primárne na výrobu dezinfekčných prostriedkov.“

ST. NICOLAUS dodá zdarma lieh na dezinfekciu do domovov dôchodcov v okolí závodu v Leopoldove

Okrem nemocníc a zdravotníckych zariadení budú dodávané lekárňam a výrobcom dezinfekčných prostriedkov.

ST. NICOLAUS až do odvolania, dokedy to bude potrebné, sústredí prioritne svoju výrobu na produkciu ako čistého alkoholu, tak aj na výrobu dezinfekčného roztoku. V prvom rade bude zabezpečovať dodávky do zdravotníckych zariadení a zdravotníkom, následne aj do voľného predaja.

ST. NICOLAUS dodá zdarma lieh na dezinfekciu do domovov dôchodcov v okolí závodu v Leopoldove

„Vzhľadom na to, že najohrozenejšou skupinou sú seniori a starší ľudia, dodáme zdarma do domovov dôchodcov v okolí nášho výrobného závodu v Leopoldove čistý alkohol, v prvej várke približne 1 000 litrov, ktorý im pomôže dodržiavať prísne požiadavky na hygienu a dezinfekciu a v prípade potreby obmedzíme aj výrobu liehovín,“ doplnil najbližšie kroky ST. NICOLAUS Andrej Hronský.

Prvé dodávky zo závodu v Leopoldove rozviezli momentálne už do 37 domov dôchodcov v okolí. Vedenie domovov tento dar spoločnosti ST. NICOLAUS v súčasnej zložitej situácii veľmi privítalo.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj