Belehrad 18. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)
 
Dosť zvláštna epizóda sa odohrala v Srbsku. Nestáva sa to často, aby sa politik, ba dokonca najvyšší predstaviteľ štátu odhodlal na niečo také. Srbský prezident Alexandar Vučič sa verejne ospravedlnil pred celým národom! Oľutoval svoj, ako sám podčiarkol, hlúpy výrok na tlačovej konferencii…

Na snímke srbský prezident Aleksandar Vučič

Srbský prezident reagoval na smrť dvoch robotníkov na výstavbe „Belehradu“ na vode“ – obrovského komplexu s aquaparkom, športovými, administratívnymi a kultúrnymi objektmi. Na tlačovej konferencii túto tragickú epizódu „ospravedlnil“ poznámkou, že v USA každých desať sekúnd zahynie umývač okien…
Alexandar Vučič pochopil, že povedal určite niečo nevhodné: „Musím sa ospravedlniť pred všetkými občanmi za hlúposť, ktorú som vyslovil, a za chybu, ktorú som urobil. Hovoriac o smrti dvoch robotníkov na výstavbe „Belehradu“ na vode“ som povedal, že v USA každých desať sekúnd zahynie umývač okien. Bolo to prevzaté z istého humoristického portálu,“ vysvetlil srbský prezident.
Poukázal na to, že je to jeho vlastná chyba a neurobili ju jeho podriadení, ktorí mu pripravovali podklady pre jeho prejav. „Je to moja vina. Keby som lepšie rozmýšľal a keby som nebol unavený, hneď by som pochopil, že som povedal hlúposť,“ ospravedlnil sa Alexandar Vučič.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Srbský prezident Vučič sa verejne ospravedlnil pred celým národom za hlúpy výrok na tlačovej konferencii zobrazený najskôr Hlavné správy.