Moskva/Belehrad 7. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)
 
Staronový ruský prezident Vladimir Putin prijme už deň po pondelkovej inaugurácii v Moskve prvú zahraničnú hlavu štátu v novom funkčnom období, ktorou bude najvyšší srbský predstaviteľ Aleksandar Vučič.

Na snímke srbský prezident Aleksandar Vučič

Prezident postjuhoslovanskej republiky to označil v pondelok vo vysielaní srbskej verejnoprávnej televízie RTS za veľkú poctu pre Srbsko. Jeho krajina podľa Vučičových slov ukázala, že je spoľahlivým a korektným partnerom, ktorý pri výskyte problémov nebodá nožom do chrbta.
Srbsko by nemalo zabúdať, že jeho postoje Moskva vždy podporila, pripomenul prezident Vučič s ohľadom na problematiku Kosova, niekdajšiu provinciu krajiny, ktorej jednostranné vyhlásenie nezávislosti Belehrad i Moskva naďalej odmietajú uznať podobne ako ďalšie krajiny vrátane Slovenska.
Hosť z Belehradu sa v stredu v Moskve zúčastní na tradičnej vojenskej prehliadke pri príležitosti Dňa víťazstva. Vučič v tejto súvislosti naznačil, že bude na tomto podujatí jediným zahraničným hosťom popri izraelskom premiérovi Benjamninovi Netanjahuovi.
 
Príspevok Srbský prezident bude prvým hosťom staronového ruského prezidenta po inaugurácii zobrazený najskôr Hlavné správy.