Belehrad 8. júna 2019 (HSP/Ruserbia/Foto:Facebook)

Ako je známe, vlastnú pozíciu, svoj občiansky postoj alebo protest sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi: demonštráciami, protestnými pochodmi, blokádou budov a úradov, skandovaním alebo mávaním plagátmi a pod. Srbský minister zahraničia Ivica Dačić sa pripojil k výraznej, ale pomerne „propagandistickej“ protestnej akcii, účastníci ktorej žiadajú, aby Kosovo a Metochiju vrátili do zostavy Srbska

Na sociálnych sieťach sa rozbehla akcia za návrat Kosova a Metochije do zostavy Srbska mierovou cestou. Účastníci akcie na rôznych bankovkách píšu „Kosovo je Srbsko“ a tým vyjadrujú svoj protest proti súčasnej situácii, keď Kosovo a Metochija sú odtrhnuté od Srbska. Srbský minister zahraničia Ivica Dačić sa tiež pripojil k tejto akcii a obetoval na to 100 dolárov: na stodolárovej bankovke tiež napísal, že Kosovo je to Srbsko.

Neviem-neviem, niečo  mi tu predsa nesedí. Formy protestov a nátlakových akcií bývajú rôzne, ale ja osobne by som vedel navrhnúť aj lepší spôsob použitia stodolárových a iných bankoviek. Klobúk dole, že srbský minister zahraničia znehodnotil stodolárovú bankovku a tým spôsobil takmer nenapraviteľné škody americkým finančným kruhom a štátnemu rozpočtu, ale tie peniaze by sa dalo použiť aj s väčším osohom. Samozrejme, pritom by tie bankovky nemali byť počarbané a znehodnotené. Mohla by z toho byť verejná zbierka.

Netvrdím, že by takýmto spôsobom zhromaždené peniaze mali byť použité na násilné pripojenie Kosova a Metochije ku Srbsku – potom by sa USA a celá Európska únia postavili na hlavu. Ale tieto finančné prostriedky by mohli byť využité na pomoc Srbom žijúcim v Kosove a Metochiji, napríklad, v oblasti školstva, zdravotníctva, sociálnych vecí a pod. Som presvedčený, že by potom aj darcovia poskytli väčšie finančné prostriedky, keby vedeli, že peniaze budú použité ozaj s rozumom a v prospech Srbov žijúcich v Kosove a Metochiji. Napríklad, aj minister zahraničia Srbska by potom nemusel čarbať po stodolárovej bankovke, ale daroval by do zbierky, povedzme, tisícku. Nebol by to lepší nápad?..

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj