Belehrad 26. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Darko Vojinovic)

Srbsko podpíše dohodu o voľnom obchode s Euroázijskou ekonomickou úniou (EEU), ktorú tvorí Rusko a štyri ďalšie bývalé sovietske republiky

Na snímke Aleksandar Vučič a Vladimir Putin

Informoval o tom v pondelok vo vyhlásení úrad srbského prezidenta Aleksandara Vučiča. Dohoda medzi Srbskom a EEU, ktorá sa podľa úradu prezidenta má podpísať 25. októbra, by však mohla narušiť snahu balkánskej krajiny o vstup do Európskej únie.

Kandidátske krajiny na členstvo v EÚ musia zosúladiť svoju politiku s politikou tohto bloku, vrátane uvalenia obchodných sankcií na Rusko pre jeho úlohu v povstaní na východe Ukrajiny.

Pondelkové vyhlásenie úradu srbského prezidenta zverejnili po schôdzke Vučiča s ruským veľvyslancom v Srbsku Alexandrom Bocanom-Charčenkom, ktorý uviedol, že dohoda poskytne Srbsku prístup na trh so 180 miliónmi ľuďmi. Euroázijskú ekonomickú úniu tvoria Rusko, Bielorusko, Arménsko, Kazachstan a Kirgizsko.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj