Šíd 12. apríla 2017 (HSP/Foto:Stanislav Stupavský)

Predseda obce Šíd a predseda Výboru pre bezpečnosť Obce Šíd včera predvečerom podľa súrneho postupu zvolali mimoriadne zasadnutie tohto telese. Témou zasadnutia bola analýza situácie vo veci utečencov v obci Šíd.

Po zasadnutí predseda obce Predrag Vuković vyhlásil, že “táto lokálna samospráva a občania mesta a obce Šíd vynakladajú veľké úsilie, aby sa pobyt utečencov v troch centrách v šídskej obci urobil čím ľahším a príjemnejším.”

“Podnikajú sa verejné kontakty v prvom rade detí a mládeže, v školách sa organizuje vyučovanie srbského jazyka a ich predstavitelia sa zjavujú aj ako účastníci viacerých kultúrnych podujatí. Samozrejme, že v prípade, keď je v našom prostredí skoro 10 % obyvateľstva patriace utečeneckej populácii, že sa tuná zjavujú aj početné nedorozumenia a problémy, ktoré sa s väčším a menším úspechom doriešili. Je pravda, že bolo aj takých prípadov, v ktorých verejné štátne orgány museli reagovať,” povedal Vuković.

Podľa Vukovićových slov v poslednej dobe sa občania Šídu viacej sťažujú, že ich utečenci vyrušujú v ich domoch na rozličné spôsoby a to sa v poslednom období stáva čoraz viac.

“V piatok 7. apríla do domácnosti rodiny Vuleta v Šide v ulici Srete Slavujevića vošiel jeden utečenec ozbrojený sekerkou a zobral od vyľakanej ženy a jéj dcéry dva mobilné telefóny a peňaženku. Touto udalosťou pohár našej trpezlivosti pretiekol, tak sme na dnešnom zasadnutí rozhodli, že od štátnych orgánov budeme žiadať, aby bez  odkladania a ihneď vymiestili utečenecké stredisko v meste Šíd na železničnej stanici,“ povedal predseda Šídskej obce.

Stanislav Stupavský

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.