Moskva 16. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexei Danichev)
 

Agentúra Sputnik na sociálnych sieťach spúšťa hashtag #TruthNotTreason (#ЖурналистикаНеПредательство) na podporu riaditeľa portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského, ktorý bol 15. mája zadržaný, pretože ho Kyjev podozrieva z vlastizrady

Ilustračné foto

Novinára zadržali včera ráno pri jeho dome. Zároveň nebolo dlho jasné, kto a kam ho odviezol. Takmer v rovnakú dobu začala niekoľkohodinová prehliadka v kancelárii RIA Novosti Ukrajina a v bytoch novinárov Ludmily Lysenko a riaditeľa pobočky agentúry na Ukrajine Andreja Borodina.
SBU Ukrajiny novinára podozrieva z vlastizrady. Horná sadzba trestu je 15 rokov odňatia slobody. V SBU tiež tvrdia, že sa Vyšinský zaoberal podvratnou činnosťou na Kryme a podporoval DĽR a LĽR. Zástupca riaditeľa SBU Viktor Kononenko tvrdí, že na záškodnicku činnosť Vyšinský každý mesiac z Ruska dostával 53 tisíc eur. Hrozí mu trest až 15 rokov odňatia slobody.

Ukrajinské orgány zahájili prevoz riaditeľa portálu RIA Novosti Ukrajiny Kirilla Vyšinského z Kyjeva do Chersonu, telefonicky to Sputniku oznámil jeho advokát.
V Chersone je kancelária ukrajinskej prokuratúry Autonómnej republiky Krym, ktorá prípad Vyšinského vyšetruje.
Tajné služby Vyšinského, ktorý má občianstvo Ruska i Ukrajiny, podozrievajú z vlastizrady.
 

Príspevok Sputnik na sociálnych sieťach spustil akciu na podporu zadržaného novinára zobrazený najskôr Hlavné správy.