Bratislava 15. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa prostredníctvom videa, ktoré je uverejnené v článku na portáli topky.sk, ostro vyjadril o novinách Denník N. Podľa neho majú za úlohu zničiť stranu Smer-SD a nazval ich mediálnymi teroristami. Konflikt expremiéra Fica s niektorými médiami si všimol aj ruský server Sputnik.

Na snímke predseda Smeru-SD Robert Fico

Denník N nedávno zverejnil správu o tom, že podnikateľ Norbert Bodor vypovedal na polícii v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. NAKA ho údajne mala zadržať, ale on sa to dozvedel a prišiel na políciu sám, uviedol denník. Bodor však tieto informácie poprel. Fico v súvislosti s touto situáciou zdôraznil, že denník opäť bez dôkazov zverejňuje lživé informácie.
“Denník N si našiel ďalšiu cestu, ako útočiť na Smer-SD a vytvárať dojem, že má niečo spoločné s vraždou. Našli ďalšiu osobu, ktorú, ako tomu bolo v predchádzajúcich prípadoch, automaticky a bez dôkazov spájajú s tragickými marcovými udalosťami. A túto osobu spájajú so Smerom a samozrejme klamú o nej,” hovorí poslanec vo videu.
Podľa Fica navyše novinári z Denníku N maria vyšetrovanie prípadu. Konkrétne tým, že zverejnili meno utajeného svedka. Podľa neho ho tým pádom mohli rovno zastreliť.
Novinári z Denníka N a jeho majitelia sú obyčajní mediálni teroristi, ktorým by som doživotne zakázal činnosť v novinárskej obci. Ako sme konštatovali na našom sneme v sobotu, už na seba nenecháme pľuvať a čaká nás zaujímavý právny, aby som bol presný, občiansko-právny a trestno-právny súboj s týmito teroristami, “dodal Fico.
Syn majiteľa SBS Bonul Norbert Bodor má byť podozrivý v súvislosti s kauzou vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Pred niekoľkými dňami mal údajne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydať príkaz na jeho zadržanie z dôvodu jeho výsluchu. Informoval o tom Denník N na svojom webe a dodal, že Bodor sa mal podieľať na sledovaní novinárov.
 
Príspevok Sputnik: Fico označil novinárov za teroristov a vyhlásil im vojnu. Zatiaľ iba na právnom poli zobrazený najskôr Hlavné správy.