Kodaň 5. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Bývalý vodca UKIP Nigel Farage pricestoval do Kodane, aby sa stretol s predstaviteľmi euroskeptickej dánskej Ľudovej strany

Na snímke Nigel FarageNa snímke Nigel Farage

Táto strana sa netají tým, že plánuje referendum o možnom odchode Dánska z Európskej únie, všetko záleží od toho, ako brexit zmení Britániu.

„Prikláňam sa k tomu, aby sme počkali a videli, ako sa z toho dostane Británia. Ak sa to skončí rozumne pre nich, je to to, čo by sme mali urobiť aj my, ale tak ďaleko zatiaľ nie sme,“ povedal hovorca Ľudovej strany pre zahraničné záležitosti Søren Espersen.

Espersen dodal, že Dánsko by určite malo plne podporiť Veľkú Britániu vo vyjednávaniach o vystúpení z EÚ. „Naozaj by sme radi ovplyvnili túto diskusiu tak, aby Veľká Británia dosiahla čo najlepšiu možnú dohodu. Nemala by byť potrestaná za to, čo urobila, Mali by sme im pomôcť v ich ceste,“ následne ešte zdôraznil, že ”je to len otázka času, než Dánsko opustí EÚ.” Informácie priniesol server The Local.

Farage povedal, že nebol na stretnutí s dánskou Ľudovou stranou, aby ”napísal manifest” pre stranu, ale prišiel ”diskutovať o tom, čo máme spoločné”.

Euroskeptik Farage tvrdí, že celý západný svet sa zmení, pretože jednotlivé štáty začínajú stále viac obhajovať svoje národne záujmy.

„Roztrhlo sa vrece s národnou demokraciou jednotlivých štátov. Je to nákazlivá choroba, ktorá podľa mňa zmetie celý západný svet,“ povedal.

Samuel Poništ

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.