Liverpool 13. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP)

Obľúbené miesto britského speváka Johna Lennona, ktoré ho inšpirovalo k napísaniu známej skladby Strawberry Fields Forever, sprístupnia od soboty verejnosti v liverpoolskej štvrti Woolton

Na snímke John Lennon

Niekdajší detský domov známy ako Strawberry Field vlastní Armáda spásy a tá sa rozhodla urobiť z miesta turistickú atrakciu spojenú s výstavou o Lennonovej mladosti a školiace stredisko pre mladých s poruchami učenia. Informoval o tom v piatok spravodajský server SkyNews.

Lennon ešte ako chlapec preliezal múr okolo sirotinca, aby sa v jeho záhrade mohol schovávať a liezť po stromoch. Podľa jeho sestry Julie Bairdovej toto miesto považoval za svoje “útočisko”.

Detský domov zatvorili v roku 2005. Fanúšikovia skupiny The Beatles sa na toto miesto chodili pozerať aj naďalej, fotili sa pred jeho červenou bránou a teraz už budú môcť ísť aj dovnútra.

Územný veliteľ Armády spásy Anthony Cotterill uviedol, že ich cieľom je, aby všetci návštevníci centra v ňom mohli nájsť svoje útočisko tak ako kedysi Lennon.

Skladba Strawberry Fields Forever vyšla v roku 1967 a radí sa medzi najznámejšie piesne z vtedajšej psychedelickej éry v populárnej hudbe.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj