Sprisahanie proti Slovensku

Opäť sa potvrdilo, že futbal je významný fenomén. Počas jedného večera – 24. júna 2017 – sa potvrdila práve počas futbalu pravda, ktorú si mnohí z nás nepripúšťajú. Slovensku „hrozilo“, že vcelku zaslúžene postúpi medzi najlepšie štyri mužstvá na Majstrovstvách Európy Under (pod) 21 v Poľsku. Nádej umiera posledná, a tá naša umrela počas zápasu Nemecko-Taliansko. Bolo jasné, že tieto dve krajiny sa dostanú do záverečných zápasov obe len vtedy, keď zvíťazí – ale najtesnejším rozdielom – Taliansko. A zároveň keď Česi nevyhrajú nad Dánskom. A ono sa to stalo presne tak!. Česi dokonca prehrali s Dánmi 2:4, pričom Dáni v predchádzajúcich dvoch zápasoch nedali ani gól. A kto pozeral posledné minúty zápasu Nemecko-Taliansko, nemohol si nevšimnúť, že tak Nemci, ako aj Taliani sa lopty takmer báli. Veď keby dali ešte jeden gól Taliani – postúpi Slovensko a nie Nemecko, a keby dali gól Nemci, postúpi Slovensko a nie Taliansko! Takže krásny príklad toho, ako sa dva „staré“ štáty EÚ sprisahali proti „nováčikovi“ v EÚ za trápnej asistencie bratov z Česka. Tí keby totiž vyhrali akýmkoľvek výsledkom zamotali by poradie v tejto skupine zase v prospech Slovenska, a Slovensko by bolo medzi štyrmi najlepšími v kategórii „Under21“!

Ale je tu ešte aj iná a možno oveľa vážnejšia kategória: „EÚ28“, čoskoro „EÚ27“. Mňa aj vďaka „zážitku“ z mládežníckemu futbalu už nikto nepresvedčí, že v tejto kategórii sa koná inak. Teda s prihliadnutím na objektivitu a záujmy všetkých, teda „starých“ i „nových“. Veľkých i malých. Posledné slová Francúza Macrona na adresu V4 vlastne už ani nepotrebujú komentár.

Dovoľte teda dve poučenia. Po prvé: musíme sa spoliehať len na seba a na nikoho iného. Keby sme boli dali Angličanom ešte jeden gól, resp. ten druhý nedostali, nedali by sme veľkým, ale dušou malým Nemcom a Talianom žiadnu šancu na sprisahanie proti nám.

Po druhé: Na kongrese slovenskej inteligencie presadil v roku 1992 Roman Kaliský do výzvy k rozdeleniu Česko-Slovenska spojenie „vierolomný partner“ mysliac na Čechov. Dnes jeden z architektov rozdelenia ČaSFR Václav Klaus vyzýva Čechov opustiť EÚ. Už len otázka: sú naši „starší“ spojenci v EÚ menej či viac vierolomní ako náš bývalý federálny brat?

  1. 6. 2017.
    Marián Tkáč, predseda MS

Komentujte :)