Washington 21. júna 2018 (HSP/Foto:Twitter)
 
Spravodajská televízna stanica ABC News v stredu šokovala celé Spojené štáty, keď v infografike viackrát uviedla, že bývalý šéf volebného štábu Donalda Trumpa Paul Manafort sa priznal k zabitiu piatich ľudí, píše americký portál The Washington Post.

Na snímke chybná infografika americkej televízie ABC News

Táto nepravdivá správa sa objavila na obrazovke počas prenosu stretnutia prezidenta Donalda Trumpa s kongresmanmi, na ktorom šéf Bieleho domu oznámil zrušenie kritizovanej praxe odoberania detí nelegálnym migrantom.
Zástupcovia televízie neskôr uviedli, že ABC incident vyšetruje, pretože nie je jasné, ako sa takáto správa dostala do systému televízie. ABC News sa ospravedlnila svojim divákom a Manafortovi. “Pre takúto chybu jednoducho neexistuje ospravedlnenie,” uviedol vysielateľ.
Na chybu poukázal na svojom účte na Twitteri aj americký prezident Trump. “Pozrite sa, čo za fake news rozširuje ABC News,” napísal Trump. “Myslím, že to bolo pripravené rozzúrenými demokratmi,” poznamenal.
Pauzla Manaforta nedávno FBI obvinila z niekoľkých vážnych zločinov vrátane prania špinavých peňazí, finančných machinácií a nelegálneho lobingu. Obvinenie zo zabitia či vraždy však medzi nimi nie je. Manafort, ktorý v roku 2016 viedol Trumpov volebný štáb, akékoľvek previnenie odmieta.
 
 

 
Príspevok Spravodajská televízia ABC šírila hoax, že Paul Manafort zabil päť ludí zobrazený najskôr Hlavné správy.