V reakcii na článok kosovská polícia prehlásila, že Muhaxheri je stále v Sýrii aj s členmi svojho teroristického komanda hrdo sa hlásiaceho k Daeš. „Podľa informácií bezpečnostných inštitúcií v Kosove, ale aj medzinárodných partnerov, odhaduje sa, že Lavdrim Muhaxheri je stále v sýrskej oblasti konfliktu,“ uviedla polícia v reakcii na noviny, cituje gazetaexpress.com.


Prečítajte si aj:

Útok na hlavné mesto Daeš začal: ONLINE Bitka o Mosul, teroristi v pasci!


Muhaxheri Lavdrim je známy ako „mäsiar Balkánu“. Tiež je známy ako Abu Abdulah al-Kosova. Je považovaný za jedného z vodcov Daeš, ako vedúci džihádistov Balkánskej brigády. Preslávili ho propagandistické videá, ktoré ukazujú brutalitu a zverstvá teroristov. Zvoláva Albáncov, aby sa pripojili k Daeš. Už niekoľkokrát sa objavili informácie o jeho údajnej smrti. Do Sýrie odišiel v roku 2012. Zverejnil fotografie, na ktorých odrezáva človeku hlavu alebo video, na ktorom zabíja zajatca.

Správa, ktorá vyvolala obavy

Taliansky denník L’Espresso hlásil, že porážka Daeš vo vojnových zónach robí teroristom vrásky a núti ich zmeniť svoje ciele. Podľa denníka je ich cieľom už Európa. V článku, ktorý vyvolal v Európe paniku, sa novinári odvolávajú na talianske tajné služby. Pravdou je, že po Lavdrim Muhaxheri pátra Interpol. 

Správa, ktorá vyvolala obavy

Správa, ktorá vyvolala obavy