Zvolen 27. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Vedenie Zväzu spracovateľov dreva SR (ZSD SR), ktorý sa usiluje o nastolenie transparentných a korektných vzťahov so svojím strategickým partnerom, Lesy SR, š. p., sa pred Vianocami obrátilo listom na predsedu Dozornej rady Lesy SR a požiadalo ho o urýchlené pracovné rokovanie po novom roku.

Ilustračné fotoIlustračné foto

TASR o tom dnes informoval Peter Zemaník, generálny sekretár ZSD SR. “Po niekoľkých konštruktívnych rokovaniach aj na pôde zriaďovateľa Lesov SR, ktorým je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako aj na pôde Generálneho riaditeľstva (GR) Lesy SR, sme dospeli k záveru, že osvojenie a presadzovanie troch princípov, ktoré považujeme za kľúčové v nastolení poriadku na trhu s drevom, sa po konštituovaní novej vlády po parlamentných voľbách 2016 uberajú správnym smerom,” konštatoval Zemaník.

Uvedenými princípmi sú transparentný trh s drevom, rovnocenný prístup k drevnej surovine na základe ratingu a strednodobé a dlhodobé zmluvy pre spracovateľov dreva.

Podľa Zemaníka však zdĺhavé kreovanie definitívneho vedenia GR Lesy SR, ako i odďaľovanie sľubovaných krokov postupnej realizácie princípov na neurčito zo strany vedenia štátnych lesov, ukrajujú z optimistického nastavenia drevospracujúcich subjektov voči strategickému partnerovi.

“Nedávne rokovanie s obchodným riaditeľom Lesov SR, ako aj informácie spracovateľských spoločností z prostredia lesnícko-drevárskeho komplexu ukazujú, že Lesy SR upustili od týchto princípov a obchodné vzťahy opäť nadobúdajú vzťah ad hoc, bez transparentnej koncepcie a obchodnej politiky,” dodal Zemaník.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.