Kechnec 21. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Vzťahy a spolupráca Slovenska a Maďarska neboli nikdy lepšie ako v súčasnosti, o čom svedčí aj množstvo spoločných projektov vrátane hospodárskej oblasti

Na snímke sprava minister hospodárstva SR Peter Žiga a minister zahraničných vecí a obchodu Maďarskej republiky Péter Szijjártó

Zhodli sa na tom v piatok minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD) a maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó, ktorí v obci Kechnec (okres Košice-okolie) podpísali memorandum o spolupráci pri preprave plynu.

„Medzi Maďarskom a Slovenskom nebola nikdy taká dobrá spolupráca ako v súčasnosti a je to dobré pre všetkých Slovákov a Maďarov,“ uviedol Szijjártó na tlačovej konferencii. Dodal, že Maďarsko má v Slovensku dobrého suseda.

Ministri sa dohodli na zámere rozšírenia kapacity plynovodu medzi oboma krajinami, ktorý je v prevádzke od roku 2015, a informovali aj o nových prepojeniach elektrizačných sústav.

„Chcem potvrdiť slová môjho kolegu o tom, že slovensko-maďarské vzťahy nikdy neboli na lepšej úrovni, ako sú dnes, a nikdy nebolo rozpracovaných toľko projektov aj v oblasti hospodárskej, čiže v energetike, plynárenstve či ropnom priemysle, a pán minister spomínal aj prepojenie cestných sietí,“ povedal Žiga.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj