Washington 11. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Pablo Martinez Monsivais)
 
Trumpova administratíva priniesla program plánovania rodiny do oblasti zdravotníctva, ktorá zahŕňa novú reguláciu v oblasti ochrany žien a detí, ktoré zažili sexuálne obťažovanie a zneužívanie, incest, znásilnenie, domáce násilie a obchod s ľuďmi

Ilustračné foto

Liberálne médiá program nazývajú „skazou“ pre zdravie žien. Obávať by sa ale mala Spoločnosť pre Plánované rodičovstvo, ktorá podľa LifeNews už v minulosti zakrývala sexuálne zneužívania detí a nenahlasovala ich policajným orgánom.
Podľa adfmedia.org, v roku 2004 bolo 16-ročné dieťa sexuálne zneužité svojím otcom. Prišla do Spoločnosti pre plánované rodičovstvo kvôli umelému potratu, kde zároveň nahlásila sexuálne zneužívanie personálu. Spoločnosť ale odmietla tento zločin nahlásiť úradom a dokonca sa s dievčaťom neskôr aj súdila.
Podľa Fox News, v roku 2013 advokát Spoločnosti v Arizone svojvoľne zmenil výpoveď obete zo „sexuálneho napadnutia“ na „dobrovoľné stretnutie“ vysvetliac obeti, že nahlásenie zločinu úradom by prinieslo príliš veľa nepríjemností.
Pro-life aktivistická skupina Live Action nedávno vydala celú správu dokumentujúcu zakrývanie zločinov zo strany Spoločnosti, vrátane spolupáchateľstva v obchode s ľuďmi.
Liberálne médiá však tieto skutky Spoločnosti nikdy nezverejnia, práve naopak, kritizujú Trumpovu administratívu za zníženie jej financovania, čo nazývajú „škodlivým“ pre ženy. Spoločnosť pre Plánované rodičovstvo by sa mala za všetky zločiny zodpovedať a byť postavená pred súd.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Spoločnosť pre plánované rodičovstvo už „bude musieť“ hlásiť sexuálne zneužívania detí zobrazený najskôr Hlavné správy.