Bratislava 28. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Vyše 80 miliónov eur investovala telekomunikačná spoločnosť 02 Slovakia do budovania 4G siete za uplynulé dva roky. V súčasnosti signál 4G LTE operátora je dostupný už pre viac ako 90 % obyvateľov
Na snímke výkonná riaditeľka pre predaj spoločnosti Telefónica O2 Slovakia Zuzana Řezníčková počas tlačovej konferencie 5. decembra 2007 v Bratislave. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Ako informoval dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi generálny riaditeľ spoločnosti Peter Gažík, vďaka masívnym investíciám a výstavbe v uplynulých dvoch rokoch pribudlo takmer 1400 novopokrytých lokalít. V apríli spustilo O2 prevádzku bezdrôtového pevného internetu na doma na báze technológie LTE TDD pre viac ako 300.000 domácností v prevažne ťažko dostupných lokalitách. Pred necelými dvoma rokmi O2 ohlásilo výrazné investície do výstavby a rozvoja sietí. V roku 2016 sa operátorovi podarilo 4G LTE signálom pokryť okolo 300 nových lokalít, čím dostalo rýchly internet do viac ako 680 miest a obcí. Pokrytie obyvateľstva tak O2 zvýšilo z východiskových 25 % na 70 % ku koncu roka 2016.
Okrem obývaných lokalít sa operátor sústredil aj na pokrývanie diaľnic a rýchlostných ciest. V tomto roku výstavba 4G LTE pokračovala ešte rýchlejším tempom. Za 9 mesiacov pribudlo ďalších 1080 novopokrytých lokalít. “Tempo výstavby vlastnej 4G LTE siete nám umožnilo dostať sa v pomerne krátkodobom časovom horizonte na operátorskú špičku a som nesmierne rád, že v tomto momente môžem skonštatovať, že percento pokrytia k dnešnému dňu 90,6 %, znamená skutočne najširšiu 4G LTE sieť na trhu,” povedal Gažík.
Spolu s výstavbou 4G LTE siete O2 cieli k maximálnemu možnému pokrytiu obyvateľov vlastnou 2G sieťou. Za posledné dva roky O2 zvýšilo mieru pokrytia na súčasných 97,9%. V rámci plynulého prechodu na poskytovanie služieb výlučne vo vlastnej sieti a na dosiahnutie čo najväčšieho komfortu sprístupňuje od októbra pre zákazníkov nachádzajúcich sa mimo pokrytia O2 siete aj sieť Orange Slovensko. Prevádzka sa bude týkať poskytovania 2G hlasových a dátových služieb v režime národného roamingu. Zároveň ostáva v platnosti aj dohoda o poskytovaní národného roamingu so spoločnosťou Slovak Telekom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.