Bardejov 25. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Správca tepelného hospodárstva mesta Bardejov, spoločnosť Bardterm, pripravuje rekonštrukciu piatich okruhov kotolní. Na práce za predpokladanú cenu takmer 5,6 milióna eur bez DPH (6,71 milióna eur s DPH) vypísal prostredníctvom Úradu pre verejné obstarávanie verejnú súťaž

Ilustračné foto

Zákazka bude financovaná z vlastných zdrojov správcu, ako aj z prostriedkov zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Práce majú trvať 15 mesiacov. Jediným kritériom výberu víťaza súťaže je cena. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 10. októbra.

Spoločnosť Bardterm prevádzkuje celkovo 12 kotolní. Rekonštrukcia sa má týkať okruhov kotolní na uliciach Nábrežná, Tačevská, sv. Jakuba, Kúpeľná a Dlhý rad. Ako sa uvádza v popise zákazky, teplovodné okruhy kotolní sú v zastaralom a energeticky neefektívnom štvorrúrkovom kanálovom prevedení. Rekonštrukcia vykurovacej sústavy a prechod na dvojrúrkovú bezkanálovú predizolovanú sústavu má výrazne zvýšiť energetickú efektívnosť distribúcie tepelnej energie. „V časti dvoch okruhoch pritom z dispozičných dôvodov bude vymenená štvorrúrková sústava. V ostatných bude realizovaný prechod na dvojrúrkovú sústavu,“ uvádza sa v popise zákazky.

Modernizáciou a rekonštrukciou sústavy sa decentralizuje príprava teplej vody do jednotlivých objektov, čím dôjde k zrušeniu energeticky neefektívnej distribúcie teplej vody z kotolni. V jednotlivých objektoch osadia kompaktné výmenníkové stanice, ktoré zabezpečia lokálnu prípravu teplej vody a vykurovania podľa požiadavky majiteľov objektov. Potrubné rozvody budú v bezkanálovom modernom predizolovanom prevedení s nízkou energetickou stratou.

Bardterm je obchodnou spoločnosťou so stopercentnou účasťou mesta Bardejov. Správcom tepelného hospodárstva mesta je od roku 2002. Teplom a teplou úžitkovou vodou zásobuje približne 6 000 domácností a nebytové priestory na území mesta Bardejov a v jeho okrajových častiach. V rámci tejto vykurovacej sezóny začala spoločnosť s dodávkou tepla do domácností v závere uplynulého týždňa. „Aj napriek tomu, že predpoveď počasia pre najbližšie dni predpokladá čiastočné oteplenie, nočné teploty budú veľmi nízke, preto sme 20. septembra začali s dodávkou tepla,“ vysvetlila spoločnosť Bardterm na svojej webovej stránke.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj