Kalifornia 31. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP Photo/Matthias Schrader, File)

Nevinné video mladej ženy viedlo k tomu, že jej otec bol prepustený spoločnosťou Apple. Brooke Amelia Petersonová publikovala video nezverejneného iPhone X, ktoré sa v okamihu stalo populárnym. UžívateliaTwitteru hovorili o „škandalóznej situácii“
Ilustračné foto

Vo videu zverejnenom začiatkom tohto týždňa uskutočnila Petersonová výlet do areálu Apple, aby navštívila svojho otca a zoznámila sa s doteraz neuvedeným iPhone X.
Vo videu je vidieť, že pri pizze v jedálni spoločnosti Petersonovej otec podá dievčine iPhone X na krátky test. V nasledujúcich 45 sekundách Petersonová ukazuje rôzne funkcie nového telefónu a demonštruje fotoaparát.
Video bolo objavené rôznymi blogmi so zameraním na Apple a stalo sa extrémne populárnym. Blog 9to5Mac ho nazval “pravdepodobne najlepším pohľadom na prístroj v akcii”, uviedla online publikácia Recode.
Video iPhone X obsahovalo špeciálne QR kódy a poznámky pre zamestnancov, ktoré zrejme obsahovali kódové označenia zatiaľ neuvoľnených produktov spoločnosti Apple.
Natáčanie videí je však v kampuse Applu zakázané a natáčanie iPhone X spadá pod rovnaké pravidlá, píše Gagdets.NDTV.
To znamená, že blogerkin otec stratil prácu v Apple, pretože spoločnosť má nulovú toleranciu voči úniku produktov. Rozhodnutie spoločnosti Apple vyústilo do vlny znepokojenia na sociálnej sieti Twitter.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.