Washington 15. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)
 
Americká letecká spoločnosť American Airlines (AA) v piatok oznámila, že pozastavuje lety do Venezuely a späť. Dôvodom sú obavy o bezpečnosť v tejto latinskoamerickej krajine, informovala agentúra DPA

Ilustračné foto

Samozvaný úradujúci prezident Venezuely Juan Guaidó totiž vyzval ľudí, aby sa v sobotu zúčastnili na ďalších celonárodných protestoch za zosadenie prezidenta Nicolása Madura.
“Bezpečnosť našich pracovníkov a zákazníkov je vždy na prvom mieste a naša spoločnosť nebude lietať do krajín, ktoré nepovažujeme za bezpečné,” uviedla American Airlines vo vyhlásení, ktoré zaslala agentúre DPA e-mailom.
Osobitný vyslanec americkej vlády pre Venezuelu Elliott Abrams uviedol, že Spojené štáty už vydali jedno z najprísnejších cestovných odporúčaní. Dodal však, že opatrenie American Airlines pozastaviť lety americkým občanom sťaží návrat z Venezuely.
Počet Američanov vo Venezuele nie je známy, ale “pohybuje sa okolo 30.000”, uviedol Abrams. American Airlines prevádzkuje z Miami do Venezuely tri lety denne – dva do Caracasu a jeden do mesta Maracaibo.
 
Príspevok Spoločnosť American Airlines pozastavila lety do Venezuely zobrazený najskôr Hlavné správy.