Paríž 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/French Police)
 
Spoločník predpokladaného páchateľa minulotýždňového útoku na vianočných trhoch v Štrasburgu pôjde pred sudcu. Informoval o tom v pondelok úrad parížskej prokuratúry

Na nedatovanej snímke Chérif Chekatt, údajný strelec na vianočných trhoch v Štrasburgu

Muž je podozrivý z toho, že zaobstaral pre Chérifa Chekatta strelnú zbraň použitú pri útoku, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa zdroj blízky vyšetrovaniu prípadu.
Bilancia útoku z 11. decembra sa v pondelok zvýšila na päť mŕtvych po tom, ako svojim zraneniam podľahol 36-ročný poľský občan.
Rodičov ozbrojenca a jeho dvoch bratov prepustili v sobotu z väzby na slobodu. V nedeľu prepustili ďalšie dve osoby blízke Chekattovi, čím vo väzbe z pôvodných siedmich ľudí zostal len jeden.
Po utorkovom útoku na vianočných trhoch spustili bezpečnostné zložky rozsiahle pátranie, ktoré sa skončilo vo štvrtok večer, keď hlavného podozrivého Chekatta (29) zneškodnila polícia pri prestrelke v mestskej štvrti, kde vyrastal.
Polícia sa pri vyšetrovaní zameriava na to, či Chekattovi niekto pomáhal s uskutočnením útoku, alebo pokým bol na úteku. Streľbu považuje za teroristický útok.
 
Príspevok Spoločníka predpokladaného útočníka zo Štrasburgu predvedú pred sudcu zobrazený najskôr Hlavné správy.