Spoločné rokovania slovenskej a poľskej vlády budú pokračovať

Varšava/Bratislava 31. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)

Spoločné rokovania slovenskej a poľskej vlády budú pokračovať. Taký je výsledok dnešného medzivládneho stretnutia členov oboch kabinetov na čele s premiérmi Robertom Ficom (Smer-SD) a Beatou Szydlovou vo Varšave. Hovorili na ňom o zlepšení dopravného prepojenia oboch krajín, projekte výstavby slovensko-poľského plynovodu, ale aj súčasnom vývoji v Európskej únii.
Slovenský premiér Robert Fico a poľská premiérka Beata Szydlová sa rozprávajú počas stretnutia vo Varšave

Vzťahy oboch krajín sú podľa šéfa slovenského kabinetu na historicky najlepšej úrovni. “Prakticky nemáme žiadne otvorené otázky, ktoré by nás vyrušovali,” skonštatoval Fico po rokovaní s tým, že tak možno venovať energiu rozvoju spolupráce a priateľských vzťahov. Poľskú vládu zároveň pozval na budúci rok na Slovensko.
Szydlová označila Slovensko za dôležitého politického a ekonomického partnera a krajinu priateľov. “Zhodli sme sa, že budeme pokračovať v medzivládnych konzultáciách, ktoré sú veľmi dobrou príležitosťou na prerokovanie rôznych otázok,” povedala. Okrem spomínaných tém sa dnes vo Varšave preberala aj obrana, spravodlivosť, cestovný ruch či sociálna politika.
Dnešné druhé spoločné rokovanie vlád nadväzuje na medzivládne konzultácie, ktoré sa prvýkrát uskutočnili v roku 2013 v Poprade. Rokovania majú byť impulzom na rozvoj ďalších vzťahov a spolupráce medzi susednými krajinami. Ich cieľom je v rámci jednotlivých sektorových oblastí rozvíjať spoločné projekty v prospech oboch krajín.
Okrem Fica sa na rokovaní zúčastnili podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD), ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS), minister práce Ján Richter (Smer-SD), minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) a štátni tajomníci rezortov zahraničných vecí, vnútra, dopravy a hospodárstva.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)