Bratislava 28. augusta 2018 (HSP/Foto: SITA-Ivan Fleischer)
 
Aj po skončení letných prázdnin má byť v slovenských uliciach horúco. Opozícia chystá viaceré protestné akcie proti súčasnej vládnej koalícii. Prvým terčom má byť ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), na ktorej odvolanie chcú za pomoci davov tlačiť Alojz Hlina z KDH a Igor Matovič z OĽaNO. Na sociálnej sieti to potvrdil predseda hnutia KDH Alojz Hlina

Na snímke vľavo Igor Matovič, vpravo Alojz Hlina

Portál Aktuality.sk už robí promo avizovaným septembrovým protivládnym protestom. Uvádza, že okrem iniciatívy Za slušné Slovensko budú spoločne v uliciach protestovať opozičné hnutia OĽaNO a KDH. Má ísť o zhromaždenia proti ministerke vnútra Denise Sakovej, pričom prvé už naplánovali na štvrtok 6. septembra.
“Áno, potvrdzujem, že sa s Igorom Matovičom o tom rozprávame a predbežne sme sa dohodli, že zorganizujeme ako prvý protest – Protest pred ministerstvom vnútra,“ potvrdil pre Aktuality.sk líder KDH Alojz Hlina, ktorý si vie predstaviť aj spoluprácu viacerých opozičných zoskupení. “Samozrejme, že o to máme záujem” povedal, pričom predpokladá, že sa na protestoch zúčastnia aj iní.
 
Hlina si je istý, že sa Smer už do vlády nevráti
Alojz Hlina burcuje ľudí na protesty aj slovami, že Smer sa už do vlády nevráti a podľa neho to aj vie, a preto sa chystajú rabovať :
“Opozícia sa musí vrátiť do ulíc. Keď je krajina v kríze, úlohou opozície je protestovať aj v uliciach. Protesty opozície budú menšie, ako boli veľké celospoločenské protesty po vražde dvoch mladých ľudí, ale môžu byť účinné. Opozícia už dokázala zrealizovať úspešné protesty a tak to bude aj tento krát. Vládna koalícia na čele so Smerom už vie, že končia, a špeciálne ľudia okolo Smeru už vedia, že sa do vlády už nikdy nevrátia, a preto budú zúrivo rabovať. Nesmieme to dovoliť!”, napísal na facebooku predseda hnutia.
Hlina už začiatkom augusta vyzval na čo najskoršie vypísanie predčasných volieb, keďže podľa neho je súčasný stav demokracie na Slovensku neudržateľný. Za túto vec je pripravený zorganizovať protestné zhromaždenia. Hlina vyhlásil, že ak ľudia chcú zmenu, mali by začať protestovať pred Ministerstvom vnútra SR a dať tak jasne najavo, že sme slobodnou krajinou. “Dať najavo, že nechceme Ministerstvo strachu. Vyjadriť, že chceme predčasné voľby.” Hlina chce protesty najmä kvôli množiacim sa kauzám: “Na Slovensku zavraždili novinára a jeho snúbenicu. Na Slovensku bijú malých farmárov, ktorí sa domáhajú svojej pôdy. Na Slovensku sa unášajú ľudia vládnym lietadlom. Toto však nemôže byť obraz nášho Slovenska. Dokážeme to zmeniť!” (viac v článku). 
 
Protesty Nedajme si zobrať 17. november
Aktuality.sk pripomínajú, že lídri KDH a OĽaNO už spoločné organizovanie protestov vyskúšali. Pred štyrmi rokmi usporiadali pod názvom Nedajme si zobrať 17. november spolu s predsedom SaS Richardom Sulíkom a vtedajším šéfom hnutia Nova Danielom Lipšicom sériu protestov proti korupcii a zlému stavu zdravotníctva.

Slušní opäť do ulíc
Protesty na september už skôr oznámilo aj hnutie Za slušné Slovensko. Slušní na sociálnej sieti uviedli, že v septembri bude aj po udalostiach súvisiacich s únosom Vietnamca pokračovať v protivládnych protestných zhromaždeniach.
“Súčasná koalícia nerobí nič preto, aby ukázala, že si váži dôveru ľudí. Ani jedna z našich dvoch požiadaviek nie je splnená. Vražda Jána a Martiny stále nie je vyšetrená. Táto vládna koalícia odmieta prevziať morálnu a politickú zodpovednosť za únos vietnamského občana cez naše územie,” uviedli “slušní” vo vyhlásení na Facebooku. “Občiansky hlas na námestiach je preto opäť potrebný. Nevzdávame sa a v septembri budeme opäť spoločne volať po slušnom a spravodlivom Slovensku.” (viac v článku).
Príspevok Spojili sa proti Slušnému Slovensku? Hlina avizuje protivládne protesty s Matovičom, na ich muške je ministerka Saková zobrazený najskôr Hlavné správy.