Washington 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Carolyn Kaster)

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa je pripravená uvaliť vízové obmedzenia na štyri krajiny Ázie a Afriky, ktoré odmietajú prijať vlastných občanov deportovaných zo Spojených štátov.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Sankčné opatrenie by Washington mal už čoskoro uvaliť na Kambodžu, Eritreu, Guineu a Sierru Leone, uviedla s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia americkej vlády agentúra AP.
Tresty by mali prinútiť “vzdorujúce” štáty, aby prijali jednotlivcov, ktorých sa USA pokúšajú vyhostiť.
Minister zahraničných vecí Rex Tillerson môže v takomto prípade v súlade s federálnymi zákonmi rozhodnúť o neudeľovaní všetkých typov amerických víz, alebo iba niektorých pre občanov z týchto štátov, vysvetlila AP.
Zdroj dodal, že Tillerson s najväčšou pravdepodobnosťou k úplnému zákazu udeľovania víz nepristúpi. Skôr by sa mal zamerať na členov vlád s rodinami, ako sa v podobných prípadoch stalo už v minulosti.
Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť vydalo v stredu pre rezort diplomacie odporúčanie, aby zakročil voči štvorici štátov, ktoré vybralo spomedzi desiatky považovaných za “vzdorujúce”. O ktoré konkrétne ide, nešpecifikovalo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.