Bratislava 13. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sepahnews via AP)
 
USA a Izrael sa svojimi útokmi proti Sýrii snažia predĺžiť konflikt, ale nedosiahnu svoje ciele, oznámil v nedeľu pomocník sýrskeho ministerstva zahraničných vec Ayman Susan

Ilustračné foto

Predtým sýrsky vojenský zdroj informoval, že v noci na sobotu izraelská bojové lietadlá zasadila raketový úder v okolí Damasku. Protivzdušná obrana Sýrie zostrelila väčšinu rakiet, bol poškodený len sklad v oblasti medzinárodného letiska sýrskeho hlavného mesta. Oficiálne Damask znovu požadoval OSN, aby boli urobené opatrenia, aby bolo možné odvrátiť opätovné útoky Izraela.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu počas nedeľňajšieho zasadnutia vlády povedal, že izraelské letectvo uskutočnilo údery proti “iránskym objektom” na území Sýrie.
“Spojené štáty a Izrael nemôžu ospravedlniť túto agresiu akýmikoľvek argumentmi či zámienkami. Je to agresia v plnom slova zmysle. Nedosiahnu týmito útokmi to čo chcú, tak ako to nedosiahli v Sýrii ani predtým. Takýmito útoky chcú iba eskaláciu situácie a preťahovanie konfliktu,” uviedol Susan počas tlačovej konferencie vysielanej MZV Sýrie.
Podľa neho USA a Izrael nechcú priznať, že ich “projekt” bol neúspešný kvôli porážke teroristov, ktorí boli ich zástupnou armádou.
 
Príspevok Spojené štáty a Izrael nedosiahnu svoje ciele útokmi proti Sýrii, vyhlásili v Damasku zobrazený najskôr Hlavné správy.